فیلتر جنسیت:
دختر و پسر
فیلتر ریشه:
همه
مرتب سازی:
بر اساس الفبا

معنی اسم شنتیا

معنی اسم شنتیا

آرا نام جنسیت ریشه معنی
87
شنتیا

فارسی

فاتح پیروز از القاب حضرت علی
šəntiya
  • Share on Google+
  • fb
  • 1سوال درباره نام شنتیا
  • ارسال نام شنتیا به عنوان معما برای دوستان
  • نام انتخابی ما را حدس بزنید
  • 3ارسال عکس برای نام شنتیا
  • 9نظرات درباره نام شنتیا
  • ارسال نام  شنتیا از طریق ایمیل برای دوستان
شنتیا
نام شما:
نظر شما:
ایمیل شما:
نوشتن ایمیل اختیاری است. در صورتی که ایمیل خود را وارد کنید، نظرات دیگران در مورد این نام را نیز دریافت خواهید کرد.
sanaپنجشنبه، 16 مرداد 1393 - 14:51
man daram roman minevisam ke esme pesare shantia hastesh be nazaram take
سمیه چهارشنبه، 1 آبان 1392 - 15:53
اسمت داداش من هم شنطیا هست .اسم خیلی خیلی زیبایی هست بی نظیر
کیمیاچهارشنبه، 13 شهریور 1392 - 10:21
شنتیا یا شنطیا در لغتنامه دهخدا، معین و عمید معنی نشده است. این کلمه ریشه عبری دارد و به معنی مقدس است. همچنین لقب حضرت علی در کتاب حضرت داوود می باشد.
گفته شده کلمه saint در انگلیسی یا sant در لاتین (به معنی مقدس) هم ریشه با این کلمه هستند و تغییر لفظ س به ش در زبان عبری اتفاق افتاده است که البته این نوع تغییر در این زبان مصادیق مشابهی دارد.
و میتوان تاکید داشت که شنتیا به معنای فاتح وپیروز میباشد واین لقبی بوده که دراعصار گذشته در کتاب حضرت داوود به حضرت علی منسوب گردید.
پریساشنبه، 7 ارديبهشت 1392 - 22:34
خیلی اسم زیباییه
لادن شنطيایکشنبه، 18 فروردين 1392 - 08:03
شنتيا/شنطيا/شنتياء املاهاي مختلفي از يك كلمه وارد شده به زبان فارسي است كه در ايران ثبت شده و شايد املاهاي ديگري هم داشته باشد. زيرا ريشه كلمه فارسي نيست. در واقع اين كلمه هم ريشه با كلمه sant در زبان لاتين به معني مقدس است كه در زبان انگليسي به شكل saint نوشته و تلفظ مي شود و در زبان عبري به شكل shant تلفظ مي شود. تغيير س به ش در زبان عبري بسيار رايج است. مانند كلمه سلام كه با تلفظ شلام در اين زبان به چشم مي‌خورد. معني عام كلمه مقدس يا حضرت است. اما اضافه شدن الف آخر به اين كلمه از آن اسم خاص مي‌سازد و براي حضرت علي به كار مي‌رود. اين موضوع كه اين كلمه تنها در كتب قديمي در اختيار فرهگستان زبان و ادب فارسي جمهوري اسلامي ايران يافت مي‌شود، بدون ذكر نام اين مراجع قابل استناد نيست. من شخصا تا امروز موفق به پيدا كردن اين مراجع نشده ام. اما اينكه اين كلمه در زبور داوود به زبان عبري به كار رفته قابل رديابي در تمام نسخ زبور مي‌باشد. ضمنا اين كلمه در ساير زبان‌هاي كشورهاي همسايه به كار رفته است. مثلا در يك شعر تركي مي‌بينيم: ورد زبان اولوبدور آدین عازمه مدام، گاهی علی علی چاقریرگاه شنطیا (البته كاربرد هندي آن صرفا تش
مدیریکشنبه، 11 فروردين 1392 - 14:43
شنتیا به معنای فاتح وپیروز میباشد واین لقبی بوده که دراعصار گذشته در ایران باستان به حضرت علی منسوب گردیده.معنی این اسم درکتابهای فرهنگ لغات از قبیل معین ،دهخدا و... یافت نمیشود .این اسم از اسمهای بسیار کهن ایرانی میباشد که تنها درکتب قدیمی ای که دراختیار فرهنگستان زبان وادب فارسی جمهوری اسلامی ایران است یافت میشود و عبری بودن این کلمه صحت ندارد.
لادن شنطيایکشنبه، 11 فروردين 1392 - 14:35
معني اين نامه پيروز نيست. اين نام به معني مقدس است. در زبور داوود آمده و ريشه عبري دارد.
متولد ماه: دی
برج: جدی (بزغاله)
سال: اژدها (1391)
متولد ماه: تیر
برج: سرطان (خرچنگ)
سال: گاو (1388)
متولد ماه: دی
برج: جدی (بزغاله)
سال: اژدها (1391)